Jste zde: HomeTuristaPro rodiny s dětmi
FACEBOOK TURISTA CYKLO PRO RODINY S DĚTMI PAMÁTKY UBYTOVATELÉ STRAVOVATELÉ PRO HANDICAPOVANÉ

Městské informační centrum Nové Město nad Metují

Pro rodiny s dětmi

ZA HODINKAMI PRIM A ZVÍŘÁTKY DO MUZEA

muzeum

Městské muzeum, sídlící v historické budově z 16. století, nabízí pro své návštěvníky expozici historie, řemesel a přírody regionu (včetně živých zvířat). Malé i velké určitě zaujme i sál hodinek PRIM, které se v Novém Městě nad Metují vyrábí.
>> VÍCE INFORMACÍ <<

 

NAVŠTIVTE ZÁMECKÉ SKLEPENÍ I PŮDU

zamek

Zámek rodiny Bartoň-Dobenín si můžou děti starší 6 let s rodiči nově projít doslova "Od sklepa až po půdu" a možná cestou narazíte i na zlou Mandu! Cestou dávejte dobrý pozor, abyste správně zodpověděli všechny otázky v pracovních listech. Vydejte se také do zámeckých zahrad, kde naleznete sochy trpaslíků od Matyáše Bernarda Brauna. Pokud se nebojíte výšek, vyšplhejte do věže Máselnice, z které je krásný pohled do okolí. Nezapomeňte se ještě před odchodem ze zámku vyfotit na nádvoří u figurek, případně si zahrát na klavír oblíbenou melodii.
>> VÍCE INFORMACÍ <<

 

ZA DIVOKÝMI PRASÁTKY A SRNKAMI DO LESNÍ OBORY

klopotov

Klopotovské údolí je místo jako stvořené pro výlet s dětmi. Po cestě naleznete obory s divokými prasaty a srnami. Divočáky můžete krmit ovocem, zeleninou, čerstvým i kvalitně usušeným (=neplesnivým) pečivem a obilninami. Do Klopotovského údolí se z Husova náměstí dostanete po žluté turistické značce.

 

PEKELNÁ VÝPRAVA ZA ČERTY

peklo

Nedaleko Nového Města nad Metují je Pekelské údolí, v němž se nalézá restaurace střežená čerty a vodníkem. Dojde k ní po červené (případně žluté) značce. Dojedet k ní lze také po cyklostezce 4034 či autem. >> VÍCE O PEKLE <<


Další tipy naleznete na webu KLADSKÉ POMEZÍ DĚTEM.
 

S TOULAVÝM BAŤOHEM PO KLADSKÉM POMEZÍ

batoh

Ahoj děti, kamarádi,
jmenuji se „Toulavý baťoh", narodil jsem se v Kladském pomezí na jaře 2014 a budu vašim průvodcem po turistické oblasti, která se rozpíná od Broumovska až po Nové Město nad Metují. Pokud přemýšlíte s mamkou a taťkou, kam vyrazit na výlet, mrkněte na webové stránky www.kladskepomezidetem.cz, na kterých naleznete nejen tipy na zajímavé zážitky, ale i hry pro chytré hlavy.

Pokud si chcete mozky potrápit více, stavte se v Městském informačním centru, kde obdržíte časopis s hádankami a soutěžní mapu s první samolepkou. Nezapomeňte ji vzít s sebou, pokud se chystáte navštívit další města! Když nasbíráte alespoň 5 samolepek, čeká na vás odměna v podobě létajícího talíře (frisbee)!

Kde nás najdete?

tel. 731 627 741

icHusovo náměstí 1225,
549 01 Nové Město nad Metují

ZOBRAZIT NA MAPĚ

Toulavá kamera

 

Veřejná fotobanka

Odkazy

Nové Město nad Metují

logo-kladsk-pomez

khk

Orlické hory

region-orlickehory

Naše Broumovsko
Náchodský SWING
 

Katalog zboží

 Obůrka Klopotov

 

Certifikované IC


Předprodej vstupenek

Nahoru