Jste zde: HomeTurista
FACEBOOK TURISTA CYKLO PRO RODINY S DĚTMI PAMÁTKY UBYTOVATELÉ STRAVOVATELÉ PRO HANDICAPOVANÉ

Městské informační centrum Nové Město nad Metují

Pěšky, na kole i autem za okolními zajímavostmi

Připravili jsme pro vás trojici materiálů o nejvýznamnějších památkách v regionu Novoměstsko – Pekle, kostele sv. Jana Křtitele ve Slavoňově a Poutním městě Rokole. Dozvíte se nejen, jak se k nim dostat pěšky, na kole, autem či autobusem, ale také, co po cestě uvidíte a seznámí vás i s historií onoho místa. 

Mapy

 

Vyhlídky a rozhledny

VYHLÍDKY

Panorama Nového Města nad Metují si můžete vychutnat z několika různých světových stran. Přímo ve městě naleznete tři vyhlídky nesoucí jména novoměstských osoboností. Po kliknutí na odkaz se zobrazí umístění vyhlídky na serveru Mapy.cz.

Juránkova vyhlídka

JURÁNKOVA VYHLÍDKA - nachází se na zřícenině hradu Výrova. Pohled na město odsud bývá nazývaný Český Betlém, kvůli jeho podobnosti s biblickým panoramatem.

DVOŘÁČKOVA VYHLÍDKA - unikátní pohled na boční stranu zámku.

KLOSOVA VYHLÍDKA - nachází se v Jiráskově parku u sokolovny, pohled na kostel Nejsvětější Trojice, zámek, věž Zázvorku a zadomí podél východní strany náměstí.

VYHLÍDKA NA KONÍČKUpohled na skalní plošinu nad pekelským údolím.

 

ROZHLEDNA NA VARTĚ (SENDRAŽ)

sendraz

V místě, kde dříve stávala dřevěná rozhledna, byla vystavěna víceúčelová věž. Nachází se v nejvyšším bodě Sendraže, na kopci Varta. Vyhlídková plošina je instalována ve výšce 28,3 m, celková výška věže je 50 m.

=> KUDY NA SENDRAŽ

=> VÍCE INFORMACÍ O ROZHLEDNĚ

Pro handicapované

Navigace: UBYTOVÁNÍ // RESTAURACE // VÝLETY

BEZBARIÉROVÉ SLUŽBY

Informační centrumvozickar small
Sídlí na Husově náměstí 1225 a je bezbariérové. Vstup do prostoru IC je lehce vyvýšený (1 schod), na zazvonění je možno přistavit nájezdové lyžiny pro invalidní vozík.

Veřejné toalety pro handicapované
* V ulici Na Zadomí 1246, je to bezprostředně v centru města, vedle budovy muzea a informačního centra. Otevřeno: denně 8.30 – 17.00 hodin.
* V ulici Českých legií, toalety se nacházehjí u parkoviště „Na Farské".
Otevřeno: úterý – sobota 9.00 – 15.30 hodin.
* V ulici T. G. Masaryka naproti autobusovému nádraží u potravin Verner. Otevřeno: denně od 8.00 – 17.00 hodin.

Parkování pro handicapované
Na Husově náměstí – pro vozíčkáře parkování na vyznačených parkovištích zdarma na neomezenou dobu.
Na parkoviští „Na Farské" v ulici Českých legií (asi 500m od centra města), zdarma na neomezenou dobu (platí jen autobusy).

 

UBYTOVÁNÍ

HOTEL RAJSKÁ ZAHRADA

Rajska zahrada

Hotel Rajská zahrada se nachází asi 300 m od náměstí nabízí pokoj pro handicapované (vozíčkáře) za cenu 1980,- Kč/2 os/1 noc nebo 1450,- Kč/1 os/1 noc.
Pokoj je vybaven bezbariérovou koupelnou, minibarem, tv, wifi připojením, psacím stolem, telefonem, šatní skříni. Vše je přizpůsobeno potřebám handicapovaného člověka (vypínače, kohoutky, zásuvky, dostatečný prostor).
Pokoj je umístěn v budově s výtahem (přístup však z venkovní strany, a má vyhrazení parkovacího prostoru pro vůz v bezprostřední blízkosti pokoje.
Služby hotelu, tj. restaurace, bazén, vířivka, kongresový sál jsou
bezbariérové.
Další pokoje na této budově by se rovněž daly nazvat "bezbariérové".

Adresa: Komenského 70, 549 01 Nové Město nad Metují
Tel. na recepci. 773 777 773
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.hotelrajskazahrada.cz

 

HOTELOVÁ UBYTOVNA Z-SPORT

zsport


Hotelová ubytovna Z-Sport našim invalidním hostům poskytuje ubytování v 7 bezbariérových pokojích pro 2 osoby v přízemí. Na pokoji je televize, lednice, rychlovarná konvice, Wifi připojení. K dispozici je velká koupelna s madly. V přízemí je restaurace přizpůsobená potřebám hostů.
Cena za osobu a noc/ 250 Kč, pro skupinu (více než 4 osoby) 200 Kč. Snídani lze přikoupit za 50,-Kč. Při příznivém počasí venkovní posezení, možnost zapůjčení grilu.Výhodou naši hotelové ubytovny jsou nízké ceny při stejném vybavení jako u dražších zařízenich.

Adresa: Pod Lipami 460, 549 01 Nové Město nad Metují
Tel.: 603 451 931
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.zsport.unas.cz

 

UBYTOVÁNÍ NONA
Nabízí příjemné bezbariérové ubytování v apartmánu pro 2 osoby (popř. přistýlka pro 1 osobu). Apartmán se skládá z obývacího pokoje s barevnou televizí, ložnice, plně vybavené kuchyňky s lednicí, sporákem, troubou s mikrovlnkou, dále je zde moderní bezbariérová koupelna a bezbariérové WC. WIFI je zdarma k dispozici.

Cena za ubytování je 350,- Kč/osobu/noc

Adresa: Rašínova 313, 549 01 Nové Město nad Metují
Tel.: 606 745 986
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nonanmnm.com

 

RESTAURACE, OBČERSTVENÍ

RESTAURACE HOTELU RAJSKÁ ZAHRADA, Komenského 70

rajska

Nabízí bezbariérovou restauraci, k dispozici bezbariérové WC, možnost využít terasy s nádherným výhledem na historickou část města.
Tel.: 778 424 450, www.hotelrajskazahrada.cz

RESTAURACE U PAĎOURŮ, Husovo náměstí 1239, bezbariérová pouze restaurace, WC je možné použít v ulici Na Zadomí 1246 asi 150 m od restaurace, otevřeno od 9 do 17 hodin.
Tel.: 491 471 773, 603 815 622

V letních měsících jsou v provozu letní zahrádky (KAVÁRNA SELADON, tel.: 491 473 085, CAFÉ POHODA JAZZ, CUKRÁRNA KAMILA, tel.: 491 471 197, 604 719 169, terasa HOTELU BROUČEK, tel.: 491 472 571, 604 142 147)
WC je možné použít v ulici Na Zadomí 1246, otevřeno od 8.30 do 17 hodin.

 

VYCHÁZKY A VÝLETY

Vycházka do Pekla, do přírodní rezervace na soutoku řek Metuje a Olešenky

zvonice

Délka trasy: 6 km
Stručný popis: z náměstí se vydáte po červené turistické značce do ulice Komenského. Po 750 m odbočíte do ulice Sokolské a pokračujete dál po červené, málo frekventované silnici. V případě suchého počasí je možné cestu absolvovat po zpevněné lesní cestě (za deště nedoporučujeme!)
Zajímavosti na trase: Klášter Milosrdných bratří s kostelem Narození Panny Marie, Peklo – restaurace na místě starého mlýna z 16. století přestavěná architektem Jurkovičem, soutok řek Metuje a Olešenky.
Jako alternativu doporučujeme přijet do Pekla autem (možnost parkování u restaurace).
Peklo je výchozím místem pro další vycházky proti proudu Metuje (po cyklostezce do trampské osady Na Ostrovech), nebo proti proudu Olešnky po zpevněné cestě směrem do Nového Hrádku (zřícenina hradu Frymburk nebo poutní místo Rokole).

 

Pro rodiny s dětmi

ZA HODINKAMI PRIM A ZVÍŘÁTKY DO MUZEA

muzeum

Městské muzeum, sídlící v historické budově z 16. století, nabízí pro své návštěvníky expozici historie, řemesel a přírody regionu (včetně živých zvířat). Malé i velké určitě zaujme i sál hodinek PRIM, které se v Novém Městě nad Metují vyrábí.
>> VÍCE INFORMACÍ <<

 

NAVŠTIVTE ZÁMECKÉ SKLEPENÍ I PŮDU

zamek

Zámek rodiny Bartoň-Dobenín si můžou děti starší 6 let s rodiči nově projít doslova "Od sklepa až po půdu" a možná cestou narazíte i na zlou Mandu! Cestou dávejte dobrý pozor, abyste správně zodpověděli všechny otázky v pracovních listech. Vydejte se také do zámeckých zahrad, kde naleznete sochy trpaslíků od Matyáše Bernarda Brauna. Pokud se nebojíte výšek, vyšplhejte do věže Máselnice, z které je krásný pohled do okolí. Nezapomeňte se ještě před odchodem ze zámku vyfotit na nádvoří u figurek, případně si zahrát na klavír oblíbenou melodii.
>> VÍCE INFORMACÍ <<

 

ZA DIVOKÝMI PRASÁTKY A SRNKAMI DO LESNÍ OBORY

klopotov

Klopotovské údolí je místo jako stvořené pro výlet s dětmi. Po cestě naleznete obory s divokými prasaty a srnami. Divočáky můžete krmit ovocem, zeleninou, čerstvým i kvalitně usušeným (=neplesnivým) pečivem a obilninami. Do Klopotovského údolí se z Husova náměstí dostanete po žluté turistické značce.

 

PEKELNÁ VÝPRAVA ZA ČERTY

peklo

Nedaleko Nového Města nad Metují je Pekelské údolí, v němž se nalézá restaurace střežená čerty a vodníkem. Dojde k ní po červené (případně žluté) značce. Dojedet k ní lze také po cyklostezce 4034 či autem. >> VÍCE O PEKLE <<


Další tipy naleznete na webu KLADSKÉ POMEZÍ DĚTEM.
 

S TOULAVÝM BAŤOHEM PO KLADSKÉM POMEZÍ

batoh

Ahoj děti, kamarádi,
jmenuji se „Toulavý baťoh", narodil jsem se v Kladském pomezí na jaře 2014 a budu vašim průvodcem po turistické oblasti, která se rozpíná od Broumovska až po Nové Město nad Metují. Pokud přemýšlíte s mamkou a taťkou, kam vyrazit na výlet, mrkněte na webové stránky www.kladskepomezidetem.cz, na kterých naleznete nejen tipy na zajímavé zážitky, ale i hry pro chytré hlavy.

Pokud si chcete mozky potrápit více, stavte se v Městském informačním centru, kde obdržíte časopis s hádankami a soutěžní mapu s první samolepkou. Nezapomeňte ji vzít s sebou, pokud se chystáte navštívit další města! Když nasbíráte alespoň 5 samolepek, čeká na vás odměna v podobě létajícího talíře (frisbee)!

Výlety po městě a okolí

PEKLO

Tímto názvem jsou označovány hned tři zajímavosti v jedné lokalitě. Jsou jimi osada, hluboké údolí přírodní rezervace a výletní restaurace rekonstruovaná architektem Dušanem Jurkovičem. Místo je také spojeno s výlety prvních průkopníků turistiky v 19. století. >> ČTĚTE VÍCE <<

Peklo

 

KLOPOTOVSKÉ ÚDOLÍ

Klopotovské údolí je místo jako stvořené pro výlet s dětmi. Po cestě naleznete obory s divokými prasaty a přátelským jelenem Matějem. Divočáky můžete krmit ovocem, zeleninou, čerstvým i kvalitně usušeným (=neplesnivým) pečivem a obilninami. Do Klopotovského údolí se z Husova náměstí dostanete po žluté turistické značce.

jelen Matěj

 

KOSTEL SV. JANA KRŤITELE VE SLAVOŇOVĚ

Slavoňov

Celodřevěný kostelík se zvonicí ze 16. století se nachází v nedalekém Slavoňově. Z Nového Města nad Metují k němu lze dojít pěšky po žluté nebo modré turistické značce (5 km), případně autem (MAPA). Unikátní je nejen svým stavebním provedením, ale i vnitřní výzdobou - malovaný kazetový strop, varhany ze 17. století ad. Ve zvonici se ukrývá trojice zvonů - nejmladší z nich je zde přes padesát let, zatímco nejstarší má odslouženo téměř půlku tisíciletí. >> ČTĚTE VÍCE <<

 

TOULKY PŘÍRODOU

Příroda

Máte-li chuť odpočinout si od ruchu města, nabízí blízké okolí Nového Města množství zajímavých zákoutí, kam můžete vyrazit. Bublající potůčky, památné stromy, bývalé lázně Rezek, Pavlátova louka s tábořištěm - to vše lze objevit při toulání novoměstskou přírodou. Jak se na jednotlivá místa dostanete se dozvíte v sekci TURISTIKA. Pokud preferujete vyjížďky na kole, navštivte rubriku CYKLOTURISTIKA.

Strana 1 z 5

Kde nás najdete?

tel. 731 627 741

icHusovo náměstí 1225,
549 01 Nové Město nad Metují

ZOBRAZIT NA MAPĚ

Toulavá kamera

 

Veřejná fotobanka

Odkazy

Nové Město nad Metují

logo-kladsk-pomez

khk

Orlické hory

region-orlickehory

Naše Broumovsko
Náchodský SWING
 

Katalog zboží

 

Zboží vydáváme po předchozí objednávce na
tel. 731 627 741 nebo e-mailu info@muzeum-nmnm.cz.

Výdejní dny:
pondělí 9:00 – 12:30 hod.
středa 12:30 – 16:00 hod.
pátek 9:00 – 12:30 hod.Obůrka Klopotov

 

Certifikované IC


Předprodej vstupenek

Nahoru