Jste zde: HomePřes Přibyslav do Pekla
FACEBOOK TURISTA CYKLO PRO RODINY S DĚTMI PAMÁTKY UBYTOVATELÉ STRAVOVATELÉ PRO HANDICAPOVANÉ

Přes Přibyslav do Pekla

LEGENDA

ČTZ - červená turistická značka
MTZ - modrá turistická značka
ZTZ - zelená turistická značka
ŽTZ - žlutá turistická značka

Popis trasy: Od informačního centra na Husově náměstí (socha Jana Černčického - zakladatele města) se dáme po ŽTZ. Procházíme kolem muzea, projdeme Zadomím kolem hradeb, míjíme rozcestník a pokračujeme Komenského ulicí. Procházíme hlavní třídou a asi 50 m za budovou KB odbočíme doprava do Sokolské ulice a stoupáme k budově sokolovny (1,2 km). Tu míjíme vlevo a sledujeme ŽTZ, která nás vyvede k hlavní silnici (2,5 km), dál stoupáme po ŽTZ až do obce Přibyslav (4,5 km). V Přibyslavi u turistického rozcestníku odbočíme doprava a pokračujeme až ke křížku, kde se cesty dělí. Tady je možnost odbočit doprava a po ŽTZ dojít na lesní vyhlídku Koníček cca 500 m. Potom je třeba se vrátit zpět ke křížku a pokračovat prudkým klesáním po ZTZ do přírodní rezervace Peklo, do které přicházíme po dřevěné lávce přes řeku Metuji (7 km).

Zde je možnost odpočinku ve stylové restauraci Peklo (stavba od arch. Dušana Jurkoviče) nebo v přírodním areálu s dětským koutkem. V Pekle se napojíme na ČTZ směr Nové Město nad Metují. Asi po 150 m odbočíme ze silnice doprava, po mostě přejdeme přes řeku Metuji a dál po ČTZ podél řeky až do města. U druhého mostu přes řeku Metuji se zastavíme u odpočinkového místa s malou zvoničkou, ve které je vyřezán erb rodu Bartoňů. Přejdeme přes třetí most a pokračujeme do města. Po 80 m můžeme sejít ze silnice doleva, podél zahrádkářské kolonie až na vrchol silnice (12 km), kde odbočíme doleva do Jiráskových sadů. Držíme se po levém okraji parku až dojdeme na Klosovu vyhlídku, odkud je nezapomenutelný výhled na skalnatý ostroh Husova náměstí s kostelem Nejsv. Trojice. Vyjdeme z parku, odbočíme doleva (ul. Klosova) a podél hotelu Metuj přijdeme zpět na hlavní třídu, kde odbočíme zpět na Husovo náměstí.

Délka trasy: 14 km
Časový plán: 4,5 h.

Zajímavosti na trase: Husovo náměstí, Městské muzeum, Zadomí (hradby) s výhledem do okolí Metuje, rozhledna Koníček s úchvatným pohledem do 200 m hlubokého Pekelského údolí, přírodní rezervace Peklo na soutoku Metuje a Olešenky, restaurace Peklo - původně mlýn z 16. století, Klosova vyhlídka

Možnost občerstvení: restaurace Peklo

 

Klikněte pro zvětšení

Kde nás najdete?

tel. 731 627 741

icHusovo náměstí 1225,
549 01 Nové Město nad Metují

ZOBRAZIT NA MAPĚ

Toulavá kamera

 

Veřejná fotobanka

Katalog zboží

 

Zboží vydáváme po předchozí objednávce na
tel. 731 627 741 nebo e-mailu info@muzeum-nmnm.cz.

Výdejní dny:
pondělí 9:00 – 12:30 hod.
středa 12:30 – 16:00 hod.
pátek 9:00 – 12:30 hod.Obůrka Klopotov

 

Certifikované IC


Předprodej vstupenek

Nahoru