Jste zde: HomeSendraž - rozhledna Na Vartě
FACEBOOK TURISTA CYKLO PRO RODINY S DĚTMI PAMÁTKY UBYTOVATELÉ STRAVOVATELÉ PRO HANDICAPOVANÉ

Sendraž - rozhledna Na Vartě

LEGENDA

ČTZ - červená turistická značka
MTZ - modrá turistická značka
ZTZ - zelená turistická značka
ŽTZ - žlutá turistická značka

Popis trasy: Od informačního centra na Husově náměstí kolem sochy Jana Černčického z Kácova doleva na Zadomí a po ŽTZ k rozcestníku na Komenského třídě. Procházíme hlavní třídou a za hotelem Rambousek odbočíme doprava do Klosovy ulice. Asi po 200 m odbočíme doprava mezi domy a vcházíme do Jiráskových sadů, kde se zastavíme na Klosově vyhlídce. Odtud pokračujeme po pravém okraji parku, až vyjdeme za sokolovnou na silnici (1,2 km), kde narazíme na ČTZ. Po ní scházíme k řece Metuji, přejdeme přes silniční most, za kterým asi po 150 m odbočíme doprava na lesní cestu.

Klosova vyhlídka

Za lavičkou zahneme doleva a stoupáme lesní neznačenou cestou až ke kravínu u obce Sendraž k turistickému rozcestníku (6,1 km). Tady se napojíme na MTZ a po ní stoupáme k rozhledně Na Vartě (7,1 km, 618 m n. m.). Od rozhledny pokračujeme přes vrchol po MTZ. Asi po 250 m MTZ odbočuje doprava (my ji opouštíme) a pokračujeme dál po cestě mírným klesáním zpět do obce Sendraž na silnici. Tady odbočíme doprava a napojíme se na ZTZ. Před koncem obce sejdeme ze silnice doleva na polní cestu a po ZTZ scházíme k lesu. Krajem lesa, a potom lesní pěšinou, přijdeme do obce Libchyně (10,1 km). Stále sledujeme ZTZ, procházíme obcí a za ní opět vcházíme do lesa. Cesta vede údolím Lichyňského potoka (5 x přejdeme přes lávky) až přijdeme k letnímu táboru (12,9 km). Tady u odpočívadla opouštíme ZTZ, držíme se po levé straně areálu, jdeme stále podél potoka a po lesní asfaltové cestě přijdeme k silnici. Zde narazíme na MTZ, která nás dovede zpět na Husovo náměstí.

rozhledna Sendraž

Délka trasy: 14,8 km
Časový plán: 4,5 hod.
Zajímavosti na trase: Klosova vyhlídka, rozhledna Na Vartě, údolí Libchyňského potoka s pěti přechodovými lávkami, Pavlátova louka s rekreačním střediskem
Možnost občerstvení: hospoda u sv. Floriána na Sendraži

 

Klikněte pro zvětšení

 

Kde nás najdete?

tel. 731 627 741

icHusovo náměstí 1225,
549 01 Nové Město nad Metují

ZOBRAZIT NA MAPĚ

Toulavá kamera

 

Veřejná fotobanka

Katalog zboží

 

Zboží vydáváme po předchozí objednávce na
tel. 731 627 741 nebo e-mailu info@muzeum-nmnm.cz.

Výdejní dny:
pondělí 9:00 – 12:30 hod.
středa 12:30 – 16:00 hod.
pátek 9:00 – 12:30 hod.Obůrka Klopotov

 

Certifikované IC


Předprodej vstupenek

Nahoru