Jste zde: HomeZajímavostiNovoměstská filharmonie
FACEBOOK TURISTA CYKLO PRO RODINY S DĚTMI PAMÁTKY UBYTOVATELÉ STRAVOVATELÉ PRO HANDICAPOVANÉ

Seznamte se s Novoměstskou filharmonií!

Jejím zázemím je krásné Nové Město nad Metují a tamní ZUŠ Bedřicha Smetany. Tempo hráčů je strhující a jejich hudba vskutku dechberoucí. Ano, řeč je o Novoměstské filharmonii. Novoměstská filharmonie je jedním z mála amatérských hudebních těles v našem regionu. Navazuje na dlouholetou tradici Komorního orchestru, který v roce 1960 založil dirigent Dušan Vrchoslav. Důležitým milníkem v historii tohoto tělesa je rok 1998, kdy soubor přebírá Jaroslav Rybáček, který jej postupem času rozšířil do podoby symfonického orchestru, známého jako Novoměstský orchestr.

Během svého působení na nejrůznějších koncertních podiích získalo toto těleso řadu prestižních ocenění, natočilo CD Tance/Dances a spolupracovalo s autory filmu Síla lidskosti nebo Nickyho rodina.

Pravděpodobně nejvýznamnějším rokem v historii tohoto souboru je rok 2011, kdy se z Novoměstského orchestru stává Novoměstská filharmonie (Nofi). Od té doby se Nofi blýskla na
několika zahraničních soutěžních festivalech, odkud si přivezla vysněná první místa a natočila také druhé CD Filmové melodie. Nofi, tak jak ji známe teď, je přehlídkou široko daleko nevídaných uměleckých kusů od vtipných převleků bicí sekce až po sólistu tubistu, předvádějícího nejen zpěv na tubu ale i beatbox. Každoročně pořádané tematické koncerty jsou mnohdy vyprodány i během pouhé hodiny a koncertní sály pravidelně praskají ve švech. Repertoár, který je Nofi schopná předvést začíná u taneční hudby, kvapíkem pokračuje přes muzikálové a filmové melodie a končí na notových linkách velikánů klasické vážné hudby.

A kde, že se můžete s těmito ostřílenými a nadanými hráči setkat? Letošní rok je pro Nofi jubilejním, protože věřte nevěřte, její zapálený dirigent Jaroslav Rybáček, zde působí již 20 let a tak se můžete těšit na opravdové filharmonické narozeniny. Prozradíme, že na letošní podzimní i Vánoční koncerty Nofi nezůstane sama, spojí síly s jinými hráči a také s dalším významným hudebním tělesem z Nového Města nad Metují.


Uvidíme se:
19. listopadu 2017 v České Skalici
26. listopadu 2017 v Chrudimi
16. a 17. prosince 2017 v Novém Městě nad Metují
Pro bližší informace navštivte naše webové stránky www.nofi.cz
Srdečně Vás zveme a moc se těšíme na hudebně vyladěné setkání!

Redakce Nofi

 

Kde nás najdete?

tel. 731 627 741

icHusovo náměstí 1225,
549 01 Nové Město nad Metují

ZOBRAZIT NA MAPĚ

Toulavá kamera

 

Veřejná fotobanka

Katalog zboží

 Obůrka Klopotov

 

Certifikované IC


Předprodej vstupenek

Nahoru